David Newman

On maailmas järjest enam tuntust koguv kirtanilaulja. Tema muusika sisaldab jumalikku müstitsismi ja on näide suurepärasest musikaalsusest, poeetilisest lähedusest ja sügavast austusest iidsete India ülistuslaulude vastu. Kirtani kontsertite peamine võlu seisneb kooslaulmises, publik laulab koos esinejaga, mis annab konsertist osavõtjatele alati erakordse elamuse.

Sõna „kirtan“ tähendab sanskriti keeles „laulmist“, ja „lauldes ülistamist“. Kirtanis on igal tegevusel oma seesmine sügav mõte. Pühade mantrate helid aktiveerivad ja aitavad suunata inimese vaimse energia tema kõrgematesse energiakeskustesse. Kirtani laulja eesmärgiks on õppida väljuma oma mõistusest ehk mõtlemise tasandilt ja sukelduma inimolemuse algallikasse, väljaspool materiaalset maailma asuvasse helide sfääri. Vaimsed, psüühilised ja füüsilised energiad sulanduvad ühtsesse voogu ja võimaldavad nii läbi elada kogemust, mis on tavaliselt kättesaadav vaid suurtele joogidele, müstikutele või pühakutele. Ilmselt just see on kirtani kontsertite üha suureneva populaaruse võti.

Koos David Newmaniga jagavad oma kunsti Philippo Franchini ja Mira.

Selline kontsert on Eestis varem toimunud vaid ühel korral. 2006. aastal esines Eestis üks kõige kuulsamaid selle muusikažanri esindajaid ja David Newmani õpetaja Bhagavan Das. Praegu peetakse David Newmani ülemaailmseks tõusvaks täheks.  Ta on kirjutanud palju iidsetest mantratest inspireeritud laule ning välja andnud mitu albumit. Seekordne on tema neljas turnee Euroopas, mille käigus ta esmakordselt külastab ka Eestit augustis 2011.

www.davidnewmanmusic.com